Koronawirus a sytuacja na sezonowym rynku pracy
22 maja, 2020
Tarcza Antykryzysowa 3.0 a rynek pracy dla cudoziemców
4 czerwca, 2020
Zobacz

Pracownicy z Ukrainy przylecieli do Warszawy

Udostępnij:

W tym tygodniu w Warszawie na Lotnisku Chopina wylądował pierwszy samolot czarterowy z pracownikami Ukrainy. Do pracy ze Wschodu przyleciało prawie 200 osób. Obecnie przebywają na obowiązkowej kwarantannie – zwykle odbywa się to w docelowym miejscu ich pracy. Lot został zorganizowany przez agencję pracy w połączeniu z ukraińskimi liniami lotniczymi. W trakcie rejsu zadbano o bezpieczeństwo personelu i osób podróżujących, m.in. poprzez mierzenie temperatury czy dystrybucję maseczek ochronnych.

Wielu polskich przedsiębiorców, jak również ukraińskich obywateli ma nadzieję, że takich inicjatyw będzie coraz więcej. I w Polsce i na Ukrainie zamknięcie gospodarki spowodowało wiele komplikacji. Zamknięty został niejeden zakład pracy, przez co dużo osób zmaga się obecnie z problemami finansowymi. Obecnie gospodarka jest sukcesywnie odmrażana i stale brakuje rąk do pracy, a cudzoziemcy tylko czekają na nowe możliwości zarobkowania, aby móc utrzymać siebie i swoje rodziny, a przede wszystkim wrócić do normalnego funkcjonowania.

Co istotne, wszyscy obywatele Ukrainy, którzy zdecydowali się przylecieć do pracy w Polsce, mają tu legalne umowy oraz są ubezpieczeni w zakresie medycznym. W Polsce pracowników potrzebują w szczególności branże budowlana oraz rolnicza.

Przyjazd pracownika z Ukrainy do Polski jest obostrzony wymogami formalnymi. Jeżeli planujesz zatrudnić w swojej firmie cudzoziemca, jako eksperci służymy pomocą w zakresie legalizacji pobytu i pracy obywateli Ukrainy. Zapraszamy do kontaktu osobistego!

Zespół Pro4Work.pl