Ile osób zza granicy zatrudniają korporacje w Polsce
3 października, 2019
Zmiana poziomu bezrobocia w Polsce w ciągu ostatnich 4 lat
23 października, 2019
Zobacz

Jak brak pracowników wpływa na hamowanie rozwoju firmy

Udostępnij:

W ostatnim czasie podejście do zarządzania personelem przeszło nie lada rewolucję. Otóż coraz częściej mówi się o tym, ludzie stanowią najważniejszy zasób danej firmy, bez którego nie będzie możliwy dalszy rozwój przedsiębiorstwa. W obecnych czasach dobrze przeszkolony i zmotywowany personel jest na wagę złota. Podstawowa zasada brzmi, że im dany pracownik będzie odczuwał większą motywację do realizacji swoich obowiązków, tym lepiej będzie wykonywał swoją pracę, co z kolei przełoży się na sukces całego przedsiębiorstwa. Problem pojawia się wtedy, gdy w danej firmie brakuje rąk do pracy.

Według badań przeprowadzonych przez WorkService w 2017 roku ponad 50% przedsiębiorców zgłaszało problemy rekrutacyjne i braki kadrowe, co przekłada się na problemy z ich funkcjonowaniem. Brak odpowiedniej liczby pracowników oznacza, że nie ma kto wykonywać zadań w danej firmie, w związku z czym następuje zahamowanie jej rozwoju. Przedsiębiorca, który zdaje sobie sprawę, że ze względu na brak rąk do pracy nie wykona już więcej zleceń, albo eksploatuje obecnych pracowników do granic ich możliwości, albo nie będzie podpisywać nowych kontraktów. Oba wspomniane scenariusze nie brzmią zbyt optymistycznie.

 

www.pro4work.pl

W przypadku przeciążonego zarówno psychicznie, jak i psychicznie pracownika w najlepszym wypadku może się on zwolnić z pracy, co tylko pogłębi braki kadrowe, a w najgorszym może dojść do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z kolei brak nawiązywania kolejnych kontraktów, a nawet brak szukania nowych okazji do znalezienia klientów, oraz skupianie się na wykonywaniu poprawnym dotychczasowych zleceń może okazać się zgubny dla firmy. Każde przedsiębiorstwo powinno dążyć do nieustannego rozwoju, co jest możliwe właśnie dzięki nowym klientom, którzy zapewniają mu ciągły zastrzyk gotówki.

Aby walczyć z brakami kadrowymi coraz więcej firm decyduje się na zarówno korzystanie z usług profesjonalnych agencji zatrudnienia, jak i na wypełnianie wakatów osobami zza granicy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w sprawie legalizacji pobytu w Polsce, zapraszam serdecznie do kontaktu!

Izydora Kozioł-Podlaska

https://pro4work.pl/